close
تبلیغات در اینترنت
خرید هاست
کد لوگوهاي سه گوشه
فاتولز - جديدترين ابزار رايگان وبمستر

در جلسه معارفه مهمان آینده فرابورس چه گذشت؟

به تحلیل تكنيكال خوش آمديد.

">
دعاي عظم البلا

معاملات تكنيكال

 سلب مسئوليت

هدف از راه اندازي اين وبلاگ بسط و گسترش اهداف تحليلگري و بالا بردن سطح دانش فني فعالان بازار مي باشد. در اين راه تيم مشاوره اي وبلاگ تمام تلاش خود را مبني بر ارائه تحليل ها و اخبار مناسب از بازار سرمايه به كار برده است. ذكر اين نكته ضروري است تحليل هاي ارائه شده صرفاً جهت همفكري و كمك در راه تصميم گيري درست جهت كاربران گرامي وبلاگ مي باشد و هيچ مسئوليتي در قبال سود و زيان احتمالي افراد متوجه مديران و مسئولين تيم مشاوره اي نمي باشد. بديهي است عضو شدن در وبلاگ به منزله پذيرش شرايط فوق مي باشد.

تبليغات

شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود در سال 1369 به عنوان شعبه مرکز ایران تاسیس و از سال 1385با عنوان شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود فعالیت داشته است، فعالیت اصلی شرکت اجرای پروژه های انبوه سازی مسکن و ساختمان می باشد. سهامدار عمده و 99/99 درصدی شرکت  گروه سرمایه گذاری مسکن می باشد که در واقع عرضه اولیه ثرود، چهارمین عرضه اولیه مجموعه گروه سرمایه گذاری مسکن خواهد بود.  بر همین اساس دیروز معارفه این شرکت در محل شرکت سرمایه گذاری مسکن در خیابان میر داماد انجام شد، ربع قرن حضور پر افتخار در صنعت ساختمان ایران ، حفظ رشد سود دهی، داشتن گواهینامه اهتمام به کیفیت و تقدیر نامه از سازمان ملی استاندارد از جمله افتخارات شرکت سرمایه گذاری مسکن است ، شعار این مجموعه این جمله بود : "مسکن خوب زندگی را زیبا تر می کند".

از جمله پروژه های تکمیل شده شرکت، پروژه مسکونی تجاری زیتون واقع در خیابان رزمندگان اصفهان، پروژه مسکونی سروستان در دو پارت شمالی و جنوبی هر یک با 74 واحد، پروژه پگاه در سپاهان شهر (پگاه 1 : 96 واحد، پگاه 2 : 144 واحد پگاه 3 : 160 واحد )، پروژه ساختمان سرپرستی بانک مسکن شهر کرد، پروژه تالار های اختصاصی بانک مسکن در چادگان ( 4 واحد )، پروژه گل ها در خیابان مشتاق دوم (24 واحد )، پروژه مجتمع مسکونی میخک در ملاصدرا ( 23 واحد ) ، پروژه مجتمع مسکونی پارس در ملک شهر ( 96 واحد )،  پروژه مسکونی صبا در خیابان جی اصفهان ( 256 واحد )، پروژه گلسار واقع در خیابان مشتاق دوم ( 49 واحد )، پروژه تجاری مسکونی نسیم شهر کرد (122 واحد مسکونی ، 16 واحد تجاری ) و مجتمع تجاری اداری پردیس واقع در بلوار دانشگاه ( 53 واحد اداری و 18 واحد تجاری ) اشاره داشت . پروژه مسکونی سرو  با زیر بنای کل 2782 متر مربع و تعداد 5 طبقه و 16 واحد از موارد دیگر است، آخرین پروژه از این دست نیز پروژه تجاری امیر کبیر با زیر بنای کل 840 متر مربع و زیر بنای مفید 608 متر مربع می باشد . اجرای پروژه های خود مالکیتی، پروژه های ساختمانی جدید، مشارکتی، پروژه های سود آور و اخذ رتبه بندی پیمانکاری از جمله اقدامات سال های 91، 92 و 93 می باشد. 

از جمله پروژه های شرکت که در حال تکمیل می باشد می توان به پروژه مسکونی گلستان اشاره داشت که پیش فروش آن تا مرز 95 درصد تکمیل شده است، زیربنای کلی این پروژه 4552 مترمربع است با تعداد طبقات 8 و تعداد واحد 21. پروژه مسکونی تجاری تالار، پروژه ای است که تلاش شده از لحاظ نما بسیار شاخص بشود. این پروژه 812 مترمربع است با زیربنای کل 8869 مترمربع و تعداد طبقات 12 و تعداد واحد مسکونی 48. پروژه اداری استانداری نیز 1480 مترمربع زیربنای کل آن است و زیربنای مفید آن 1000 مترمربع است. از پروژه هایی نیز که تلاش می شود با استفاده از اموال راکد شرکت انجام شود می توان به پروژه اداری-تجاری شریعتی با زیربنای کل 3519 مترمربع و تعداد طبقات 7 واحد اشاره داشت.

از پروژه بلوار صیاد شیرازی در یزد با زیر بنای مفید 28100 متر مربع و 189 واحد مسکونی می توان از پروژه هایی نام برد که در دسته پروژه های مشارکتی قرار می گیرند. تلاش در راستای افزایش بهره وری، استفاده از سیستم های نوین، تلاش در جهت به حداقل رساندن زمان اجرای پروژه ها و افزایش راندمان در سال 93 از جمله فعالیت های قابل توجه این شرکت در سال جاری بوده است. مشارکت در اجرای برخی پروژه ها از جمله پروژه مشارکتی مسکونی تجاری اداری نگین نقش جهان با 83 واحد و پروژه مشارکتی تجاری اداری چهار باغ بالا با 65 واحد از دیگر اقدامات شرکت در سال جاری بوده است .

 

بخش پرسش و پاسخ

 

- پس از بیان کلیاتی از شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود یکی از سئوالاتی که مطرح شد این بود که ارزش خالص دارایی های این شرکت چند می باشد که مسئولین از دادن پاسخ به این سئوال امتناع ورزیدند و گفتند فعلا اعلام این عدد مقدور نیست و در آینده اعلام می شود.

- مسئولین حاضر در جلسه معتقد بودند که تحلیل بازار مسکن در آینده کار پیچیده و بسیار سختی است، اما با توجه به استراتژی های جدید ریاست جمهوری و اینکه نرخ تورم 18 درصد برای امسال پیش بینی می شود و از سوئی بسته های حمایتی که از دولت به ویژه در راستای بازار مسکن ارائه داده است می توان پیش بینی نمود که این بازار بزودی احیا شده و رکود موجود در این بازار قابل تسری به سال 94 نخواهد بود.

- مدیرعامل شرکت به هیچ وجه پیش بینی فروش 56 میلیارد تومانی سال مالی منتهی به شهریور 94 شرکت را متهورانه ندانست و گفت که این مهم قابل دست یابی است. گفتنی است ثرود سود سال جاری را 824 ریال و سود سال آتی (منتهی به شهریور) را 847 ریال پیش بینی نموده است و سرمایه شرکت نیز 200 میلیارد ریال است.

- با توجه به محدودیت زمان عرضه، هفته آینده و حداکثر تا روز چهارشنبه، عرضه این سهم صورت خواهد گرفت و سهامدار عمده به هیچ عنوان بیش از 10 درصد  را در بازار عرضه نخواهد کرد.

- در مورد زمان اجرای پروژه های شرکت نیز صبحت هایی صورت گرفت مانند اینکه پروژه سرو تا برج 9 سال جاری به بهره برداری می رسد اما پروژه گلستان زودتر از موعد به بهره برداری خواهد رسید، بنابراین شرکت با مشکل نقدینگی مواجه نخواهد شد. از سویی شرکت با توجه به تیم کارشناسی که دارد از قبل به صورت کامل پیش بینی نموده که در چه مقطعی، از محل فروش و در چه مقطعی از محل دریافت تسهیلات، تأمین مالی های لازم را انجام دهد، در مورد پروژه مشارکتی نقش جهان نیز اعلام شد که شفاف سازی های لازم پس از انعقاد قرارداد صورت خواهد گرفت. در چندین مورد از سوی مسئولین این مهم اعلام گردید که بایستی بحث شناسایی سود در شرکت های ساختمانی بر مبنای درصد پیشرفت پروژه باشد. در مورد پروژه تالار نیز گفته شد که این پروژه در منطقه مناسبی قرار دارد که دارای مخاطب خاص خودش می باشد (مانند پروژه شریعتی). مدل فروش این شرکت در کل بدین صورت است که فروش را به افرادی که دارای برند مناسب هستند انجام می دهند.

- نداشتن نگاه سفته بازی بر روی سهام ساختمانی و نگاه بلندمدت به این گروه بیشترین نفع را برای سهامداران خواهد داشتريال این توصیه اکید مسیولین شرکت بود.

- در مورد استاندارد شماره 29 نیز توضیحاتی داده شد، تا پیش از این استاندارد شرکت های ساختمانی درآمد را زمانی شناسایی می کردند که پروژه کامل شده و بفروش می رفت، این امر بدین منظور انجام می شد که یک عدد قابل اتکا برای شناسایی درآمد وجود داشته باشد و از سویی جریانات نقدی ورودی به شرکت نیز محتمل باشد ولی با ورود استاندارد شماره 29 حسابداری که مختص املاک و مستغلات می باشد روند کار کمی تغییر نموده است. این استاندارد می گوید با توجه به پیشرفت پروژه و شناسایی بهای تمام شده نسبت به مخارج کل به همان نسبت هم بایستی درآمد از درآمد کل فرض شده شناسایی شود که از متورم شدن بی جهت بهای تمام شده نیز خودداری کند، این روش کمک زیادی را به مدیران شرکت های ساختمانی برای هموار سازی سود خواهد کرد. ثرود نیز از این استاندارد استفاده کرده است.

درباره : اخبار و شايعات , اخبار وشایعات بازار بورس , سرمایه و صنایع ,
امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 10


نمايش اين کد فقط در ادامه مطلب
بازديد : 49
تاريخ : چهارشنبه 29 مرداد 1393 زمان : 9:0 | نويسنده : Admin | نظرات ()

مطالب مرتبط

آخرين مطالب ارسالي

ارسال نظر براي اين مطلب


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتیرفرش کد امنیتی